• Olejko chráni prírodu

Tento projekt je zameraný na triedenie a zber použitého oleja z domácností našich žiakov, študentov a zamestnancov školy. Odovzdávať sa môžu všetky druhy jedlých olejov a tukov: slnečnicový, repkový, palmový olej, olivový, bravčová masť, oleje z nálevov potravín a pod.
          • Otvorenie školy od 1.6.2020

28. 5. 2020

Oznamujeme zákonným zástupcom, že od 1.6.2020 sa na základe rozhodnutia zriaďovateľa ZŠ s MŠ A. Merici obnoví v ročníkoch 1. – 5. prevádzka ZŠ s MŠ. Uvedené rozhodnutie vyplýva z výsledkov prihlasovania žiakov do výchovno-vzdelávacieho procesu realizovaného zákonnými zástupcami žiakov v priebehu minulého týždňa. Pravidlá a podmienky prevádzky budú realizované v súlade so zverejnenými údajmi v spomínanom prihlasovaní, vychádzajúc z opatrení schválenými MŠVVaŠ SR a RÚVZ SR.

• MINIdigi

27. 5. 2020

Milí žiaci a rodičia!
            Ako sme vás už prostredníctvom Edupage informovali, od 25. 5. - 31. 5. 2020 sa môžete zapojiť do kampane MINIdigi (v minulosti vám dobre známej pod názvom Vypni telku zapni seba). Jej cieľom je, aby sme nachádzali správnu mieru vo využívaní médií v digitálnej dobe.

Na stránke hnutia Erko nájdete MATERIÁL, v ktorom si môžete vybrať niektorú z ponúknutých MINIdigi výziev alebo sa nimi môžete inšpirovať pre tvorbu vlastnej výzvy, a taktiež v ňom nájdete námety hodnotných aktivít, rozhovorov, modlitieb, ktoré môžu napomôcť pri rozvíjaní vzťahov v rodine, vzťahu k Pánu Bohu, či rozvíjaniu svojich darov a talentov.

• Prijímanie detí na predprimárne vzdelávanie v MŠ na školský rok 2020/2021

7. 5. 2020

Na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky sa žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materskej škole na školský rok 2020/2021 podávajú do 31. mája 2020. Prosíme o vyplnenie elektronickej žiadosti do uvedeného termínu. Údaje vypĺňajte dôsledne na základe oficiálnych dokumentov (rodný list dieťaťa, občiansky preukaz a pod.) a dodržiavajte správnu diakritiku (dĺžne, mäkčene a pod.). Ak ste žiadosť zaslali aj do inej materskej školy/škôl, uveďte nám do poznámky jej/ich názvy. Pomôže nám to efektívnejšie zadministrovať žiadosti. O spôsobe doručenia žiadosti v printovej podobe a tiež o doručení ostatných náležitostí (krstný list, potvrdenie od lekára) Vás budeme informovať na webovej stránke školy po 31. máji.

• PRERUŠENIA VYUČOVANIA - DO ODVOLANIA

26. 3. 2020

Na základe usmernenia MŠVVaŠ SR zo dňa 24.03.2020 pokračuje prerušenie vyučovania v ZŠ s MŠ Angely Merici v období od 16. marca 2020 do odvolania.

Vyučovanie bude prebiehať i naďalej formou samoštúdia elektronicky (Edupage) v domácom prostredí, podľa pokynov jednotlivých vyučujúcich. Na analýze ďalších technických možností pracujeme.

• ZÁPIS 1. ROČNÍK

Oznam záujemcom o zápis do 1. ročníka základnej školy

Zápis do 1. ročníka sa uskutoční formou elektronickej prihlášky zverejnenej na webovej stránke ZŠ s MŠ A. Merici. Elektronicka prihláška

Rodičia, ktorí sa už registrovali formou e-rezervácie cez webovú stránku ZŠ a zároveň vyplnili a zaslali elektronickú prihlášku, sú už v evidencii školy (prihlášku na zápis už majú zaregistrovanú).

• POPLATKY CVČ, ŠKD, MŠ

Oznam zákonným zástupcom žiakov prihlásených do ŠKD, CVČ a MŠ

Kompenzácie poplatkov nezrealizovaného vyučovania v zariadeniach ŠKD, CVČ, MŠ budeme realizovať na konci školského roka – podľa aktualizovaných inštrukcií MŠVVaŠ SR.

• Usmernenie k opatreniam COVID-19

2. 3. 2020

Vážení rodičia.

V súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 vydáva Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky usmernenie pre školy a školské zariadenia:

• V prípade, že žiaci alebo zamestnanci rezortu školstva, boli a vrátili
          • Natáčanie relácie

4. 2. 2020

Milí rodičia!

V piatok, 7. 2. 2020, bude počas korčuľovania na zimnom štadióne aj v čase vyučovania v priestoroch ZŠ s MŠ Angely Merici prebiehať natáčanie relácie do TV LUX. Relácia bude zameraná na život sestier uršulínok, ktoré pôsobia na našej škole.

• Zmena platieb za stravovanie v ŠJ

16. 1. 2020

Od 2. polroka netreba uhrádzať príspevok na stravovanie z dôvodu dostatočnej výšky zálohovej rezervy (kaucie). (Posledná platba je za mesiac február 2020)

Prosíme rodičov, aby si pozastavili trvalé príkazy na danú úhradu.

Poznámka:

a.) ak by bol nedostatočný kredit žiaka na stravovanie, bude rodič upozornený prostredníctvom mailu,

• Advent 2019

4. 12. 2019

V nedeľu, 1. decembra, sme vstúpili do nového cirkevného roka, ktorý začína stíšením a prípravou na slávnosť Ježišovho narodenia, Adventom. V rámci tohtoročného adventného obdobia pozývame vás aj vaše deti zapojiť sa a vybrať si, čo vám pomôže vytvoriť priestor pre Pána vo svojom srdci.

1. Čítanie Biblie (1.12.-24.12.)

Všade, kde budeme, snažme sa prinášať pokoj a svornosť. (sv. Angela Merici)